چه مانیتورهایی برای بازی مناسب هستند؟


ابزارآلات خاصی در صنعت بازی وجود دارد که در واقع به شما کمک نمی‌کند که یک گیمر حرفه‌ای شوید. بسیاری از هدست‌های گیمینگ دارای نور RGB هستند، صندلی‌های بازی سعی می‌کنند در کنار موارد دیگر بسیار شیک و حرفه‌ای به نظر برسند. اما مانیتورهای بازی چطور؟ این یکی از سؤالات متداول جامعه است. بسیاری از ما گیمرها می‌خواهیم شبیه بازیکنان حرفه‌ای باشیم یا در بازی‌هایی مانند Overwatch یا Battle Royale رقابت بیشتری با دیگران داشته باشیم، آیا این بدان معناست که مانیتورهای بازی باکیفیت بالا می‌تواند برگ برنده ما باشد؟ یا آیا مانیتورهای بازی یکی دیگر از مواردی هستند که قیمت بالاتری دارند فقط به این دلیل که برچسب “بازی” دارند؟
این مقاله به همه این موارد عمیقاً پاسخ می‌دهد، بنابراین اگر می‌خواهید مطالبی در مورد این مسائل بخوانید، مقاله ما در مورد مانیتورها را مطالعه کنید. در اینجا مسائلی مطرح می‌شود که حتی گیمرهای باتجربه نیز برخی از این نکات را باید در نظر بگیرند و همچنین متوجه خواهید شد که هر گیمری برای داشتن تجربه دلخواه خود به مانیتور “بازی” احتیاج ندارد.

تفاوت اصلی بین مانیتورهای گیمینگ و مانیتورهای معمولی چیست؟

مانیتورهای بازی بر خلاف مانیتورهای معمولی، نرخ تجدید و زمان پاسخ‌دهی بالاتری نسبت به مانیتورهای معمولی خواهند داشت. مانیتورهای بازی به دلایل زیادی بازی‌ها را بسیار روان‌تر از مانیتورهای معمولی اجرا می‌کنند. این بدان معنا نیست که مانیتورهای بازی از هر نظر بهتر از نمایشگرهای معمولی هستند. این مقاله همچنین درباره روش‌هایی که مانیتورهای معمولی به همان اندازه که در بازی‌ها کار می‌کنند صحبت می‌کند.

چه چیزی مانیتورهای بازی را متمایز می‌کند؟

موارد زیر را مطالعه کنید ببینید که چه چیزی مانیتورهای بازی را متمایز می‌کند. اینها قوی‌ترین استدلال‌هایی است که می‌توان برای به‌دست‌آوردن آن ارائه کرد و همچنین دلایلی است که گیمرهای حرفه‌ای مانیتورهای اختصاصی را برای رقابت تا حد ممکن انتخاب می‌کنند.

مانیتورهای بازی می‌توانند بیشترین پاسخگویی را به گیمرها بدهند. مانیتورهای بازی زمان پاسخ‌دهی و نرخ تازه‌سازی بهتری نسبت به نمایشگرهای معمولی خواهند داشت. گیمرهای حرفه‌ای می‌توانند از مزیتی که این مانیتورها هنگام بازی‌های رقابتی مانند COD نسبت به مانیتورهای معمولی دارند را به‌طورجدی درک کنند. توانایی واکنش به حرکات دشمن در زمان واقعی، بدون هیچ تأخیری، می‌تواند تفاوت زیادی را بین بردوباخت در یک مسابقه ایجاد کند. بازیکنان تفریحی که RPG ، جهان باز، بازی‌های استراتژی بازی می‌کنند صادقانه نمی‌توانند تفاوت زیادی بین مانیتور 75 هرتز و مانیتور نرخ تازه‌سازی 120 هرتز قائل شوند. مقاله من را بررسی کنید که چرا یک مانیتور 60 هرتزی برای بازی کافی است.

مانیتورهای بازی همیشه وضوح بهتری ارائه نمی‌دهند. مانیتورهای بازی در واقع کمی از گرافیک و پایان تولید رنگ را قربانی می‌کنند. آنها این کار را با سرعت بیشتر و ارائه بازی نرم‌تر (که دقیقاً همان چیزی است که برای انجام آن طراحی شده‌اند) جبران می‌کنند. مانیتورهای معمولی و به‌ویژه تلویزیون‌ها (اینها نیز مانیتور هستند) وضوح بالاتری در تصاویر ایستا خواهند داشت اما یک بازی ویدئویی را با فرکانس 175 هرتز اجرا نمی‌کند و بدون هیچ تأخیر نرخ فریم بازی را بدون نقص اجرا می‌کند.

*مانیتورهای بازی، طبیعتاً گران‌تر از مانیتورهای معمولی خواهند بود. زیرا آنها به دلایلی که در بالا ذکر شد دارای ویژگی‌هایی هستند که به آنها اجازه می‌دهد سریع‌تر از مانیتورهای چندرسانه‌ای کار کنند. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که نیازهای بازی خود را در نظر بگیرید و اینکه آیا داشتن مزیت اضافی هنگام بازی‌های رقابتی منطقی است یا خیر.

اگر قصد دارید از مانیتورهای بازی برای کارهای عادی استفاده کنید یا اگر قصد دارید از آن بیشتر برای بازی استفاده کنید، نکات زیر را مطالعه کنید.

از همه تحقیقات انجام شده و از تجربه شخصی خود، آموخته‌ام که مانیتورهای معمولی و مانیتورهای بازی در بسیاری از موارد مشابه هستند. مانیتورهای بازی از هر نظر مانیتورهای معمولی را از بین نمی‌برند، چیزی که من در ابتدا فکر می‌کردم.

 بهترین مانیتورهای گیمینگ (بازی)

هنگام جستجوی بهترین مانیتور بازی برای شما، انواع مختلفی از پنل‌ها برای کره چشم شما وجود دارد – IPS ، TN ، VA و حتی OLED – هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما نمی‌توانید اندازه صفحه‌نمایش و نسبت تصویر را که بر روی نمای شما، فضای میز و دوباره حساب بانکی شما تأثیر می‌گذارد، فراموش کنید و ما حتی در مورد اجزای دیگر مانند بلندگوها، RGB یا انتخاب پورت بحث نکرده‌ایم.تعمیر مانیتور گیمینگ

گیمرهای حرفه‌ای از چه مانیتورهایی استفاده می‌کنند؟

تقریباً همه گیمرهای Pro تمایل دارند از مانیتورهای 24 اینچی 1080p با نرخ تازه‌سازی بالا استفاده می‌کنند.

اما چرا گیمرهای حرفه‌ای از مانیتورهای 24 اینچی استفاده می‌کنند؟ دلایل متعددی وجود دارد که چرا گیمرهای حرفه‌ای از مانیتورهای 24 اینچی استفاده می‌کنند زیرا:

  • آنها می‌توانند نرخ فریم بسیار بالایی را به دست آورند .
  • مانیتور بزرگ‌تر باعث افزایش حرکت سر می‌شود که زمان واکنش را کاهش می‌دهد.
  • آنها در اندازه استانداردی هستند که در مسابقات استفاده می‌شود بنابراین هیچ مزیت ناعادلانه‌ای بین گیمرها وجود ندارد.
  • آنها در اطراف نقطه کانونی اصلی چشم ما قرار می‌گیرند.

در بخش‌های بعدی، هر یک از دلایل فوق را کمی عمیق‌تر بررسی می‌کنم.

مانیتورهای 24 اینچی می‌توانند نرخ فریم بسیار بالایی را به دست آورند، برای بازیکنان حرفه‌ای، نرخ فریم فوق‌العاده بالا بسیار مهم‌تر از رزولوشن بالا است. رای اکثر بازی‌ها، رزولوشن 1080p به‌اندازه کافی بالا است که دشمنان و موانع را می‌توان با چشم انسان انتخاب کرد. بازدهی نزولی با وضوح بالاتر وجود دارد و گیمرهای حرفه‌ای، به دنبال گرافیک زیبا به‌عنوان یک گیمر تک‌نفره نیستند. تنها چیزی که طرف‌دار گیمر می‌خواهد اطلاعات موقعیتی است که پیکسل‌ها به او نشان می‌دهند.

به صفحه نمای بالای یک خلبان جنگنده فکر کنید. رزولوشن فوق‌العاده بالا یا گرافیک فانتزی ارائه نمی‌دهد. اما اطلاعات کلیدی نجات‌دهنده را از طریق چشم خلبان ارائه می‌دهد. بنابراین رزولوشن بازی فقط باید به‌اندازه کافی خوب باشد.
نرخ تازه‌سازی که به آن اشاره شد تفاوت زیادی در توانایی یک بازی باز حرفه‌ای در واکنش به اطلاعات جاری روی صفحه ایجاد می‌کند.

نکاتی که هنگام انتخاب مانیتورهای گیمینگ جدید خود باید در نظر بگیرید:

نرخ تازه سازی فریمها در مانیتور گیمینگ

نرخ تازه‌سازی تعداد دفعاتی است که صفحه در یک ثانیه برای نمایش فریم جدید به‌روز می‌شود. این مهم‌ترین ویژگی است که هنگام خرید مانیتور بازی باید به دنبال آن باشید. نرخ تازه‌سازی بالا برای بهترین تجربه بازی مهم است. اگرچه اکثر مانیتورها دارای نرخ تازه‌سازی 60 هرتز هستند، اما یک مانیتور بازی با 144Hz/240Hz توصیه می‌شود.

نوع پنل مانیتورهای گیمینگ

سه فناوری پنل اصلی وجود دارد، IPS ، TN و VS. برای رقابت و بهترین تجربه بازی CS: GO ، از پنل TN استفاده کنید، زیرا کمترین زمان پاسخگویی را دارد، به‌عنوان‌مثال. 1 میلی‌ثانیه همچنین می‌توانید از پنل IPS استفاده کنید که از نظر زمان پاسخ‌دهی و تأخیر ورودی تقریباً مشابه یک پنل TN است. به‌هیچ‌وجه از مانیتورهای CRT اجتناب کنید.

زمان پاسخگویی مانیتور گیمینگ

بهترین مانیتورهای بازی CS: GO با کمترین زمان پاسخگویی و تأخیر ورودی طراحی شده‌اند. مانیتوری با زمان پاسخگویی 4 میلی‌ثانیه یا کمتر انتخاب کنید.

وضوح مانیتورهای گیمینگ

اگرچه ممکن است با رزولوشن 1080p یا Full HD آشنا باشید، اما رزولوشن فزاینده‌ای به نام 1440p یا WQHD وجود دارد. در حال حاضر یکی از بهترین‌ها برای مانیتورهای بازی است.

اندازه صفحه‌نمایش مانیتور گیمینگ

اکثر بازیکنان CS: GO به دلیل کاهش حرکت چشم، مانیتورهای 24 اینچی را ترجیح می‌دهند. بااین‌حال، اندازه صفحه‌نمایش برای یک مانیتور CS: GO همیشه مهم نیست. در صورت امکان فقط از مانیتورهای 22 اینچی یا زیر آن اجتناب کنید.

اتصالات مورد نیاز برای گیمرها

یک مانیتور بازی خریداری کنید که گزینه‌های اتصال ورودی موردنیاز رایانه شما را داشته باشد. کارت گرافیک شما دارای یک اتصال HDMI و DVI است، بنابراین مانیتور شما نیز باید دارای این پورت‌ها باشد، زیرا اکثر ماوس‌های CS: GO pro با قابلیت plug and play طراحی شده‌اند، بنابراین نیازی به درایور نیست. بسیاری از آنها دارای گزینه دکمه دو انگشت شست، در هر دو طرف، به‌راحتی از کاربران راست‌دست و چپ‌دست استفاده می‌کنند.

نتیجه

تعیین اینکه در یک مانیتور بازی باید به دنبال چه چیزی باشید بستگی زیادی به انتخاب‌هایی دارد که در مورد بقیه رایانه خود انجام داده‌اید. مانیتورهای مدرن به‌طورکلی می‌توانند به شما در جلوگیری از افت فریم‌ها، تأخیر ورودی و مصنوعات بصری رایج در فناوری‌های قدیمی کمک کنند، اما ارزش افزایش وضوح، عمق رنگ و ویژگی‌های هموارکننده حرکت در بازیکن به بازیکن متفاوت خواهد بود. این به شما بستگی دارد که بایدها را از خوب‌ها داشته باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.