6 راه برای افزایش سرعت اینترنت


آیا سیگنال وای فای شما در برخی از نقاط خانه شما ضعیف است ؟مهم نیست که خانه یا آپارتمان شما چقدر بزرگ است، برای دریافت سیگنال WiFi مراحلی وجود دارد که می توانید برای دستیابی به برد وای فای بهتر در خانه خود تنها با استفاده از یک روتر (روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند) بی سیم انجام دهید.
چه چیزی باعث می شود سیگنال وای فای تمام مناطق خانه من را پوشش ندهد؟ گاهی اوقات قرار دادن روتر، مبلمان فلزی بزرگ، آینه های بزرگ، اندازه خانه شما یا بسیاری از موانع می تواند سیگنال WiFi را در خانه شما کاهش دهد.

در این مقاله راه حل هایی به شما پیشنهاد شده تا بتوانید سیگنال مودم WIFI خود را تقویت کنید:

راه حل اول تقویت سیگنال WiFi: روتر بی سیم را در یک مکان متمرکز در خانه خود قرار دهید. انجام این کار می تواند یکی از ساده ترین راه حل ها برای شما باشد. بیشتر اوقات روتر بی سیم در دفتر یا در یک طرف خانه قرار می گیرد. اگر یک اتصال کابلی در نزدیکی مرکز خانه خود دارید، سعی کنید مودم و روتر را در آنجا وصل کنید. از آنجایی که در این قسمت از خانه از رایانه رومیزی خود استفاده نخواهید کرد، می توانید در ابتدا آن را با لپ تاپ تنظیم کنید. سپس می‌توانید همه رایانه‌های خانه‌تان را طوری تنظیم کنید که به جای اتصال مستقیم کابل اترنت به رایانه، فقط از WiFi استفاده کنند.

راه حل دوم تقویت سیگنال WiFi: آنتن روترهای فعلی خود را با “آنتن توسعه دهنده” جایگزین کنید. با روترهای بی سیم خاصی، می توانید آنتن ها را جایگزین کنید تا برد بیشتری از روتر فعلی خود داشته باشید. روتر فعلی خود را در اینترنت جستجو کنید و فقط “آنتن توسعه دهنده” را به انتهای آن اضافه کنید. آنتن های اکثر روترها را می توان با بازکردن پیچ آن ها جدا کرد. افزودن آنتن های توسعه دهنده به سادگی در محلی که آنتن های قدیمی قرار داشتند پیچ می شود. این ساده ترین راه برای گسترش و تقویت سیگنال WiFi اینترنت در خانه شما بدون تغییر مکان روتر است.

راه حل سوم تقویت سیگنال WiFi: یک تکرار کننده سیگنال بی سیم یا افزایش دهنده برد (اکستندر) خریداری کنید. بدون تعویض روتر بی‌سیم موجود، می‌توانید یک تکرارکننده هوشمند/افزایش‌کننده برد خریداری کنید. برای تقویت سیگنال وای فای فعلی شما می‌توانید یک توسعه‌دهنده برد را در هر جایی از خانه قرار دهید. اگر روتر بی سیم فعلی شما در یک طرف خانه شما قرار دارد، اکستندر باید در سمت دیگر خانه شما قرار گیرد تا پوشش را به حداکثر برسانید.

راه حل چهارم تقویت سیگنال WiFi: روتر خود را تا جایی که ممکن است روی دیوار نصب کنید. نصب روتر خود بر روی دیوار می تواند سیگنال WiFi را افزایش دهد زیرا همه امواج رادیویی به بهترین وجه به سمت پایین و جانبی حرکت می کنند. اکثر روترها دارای 2 سوراخ در پایین خود هستند تا به دیوار نصب شوند یا محکم شوند. می توانید از چند لنگر دیواری و زیپ برای قرار دادن روتر خود در بالا و سازماندهی کابل ها استفاده کنید.

راه حل پنجم تقویت سیگنال WiFi: یک پل/تکرار کننده نقطه دسترسی(ACCESS POINT) نصب کنید. یک نقطه دسترسی از وای فای موجود شما استفاده می کند، آن را تقویت می کند و به شما امکان می دهد به جای اتصال به خود روتر بی سیم، به این دستگاه متصل شوید. این را می توان در قسمتی از خانه نصب کرد که سیگنال ضعیف است یا اصلا سیگنال وجود ندارد.

راه حل ششم تقویت سیگنال WiFi: از قوطی نوشابه استفاده کنید. اگر پول یا اراده ای برای نقل مکان یا خرید یک نقطه دسترسی یا توسعه دهنده سیگنال گران قیمت ندارید، این ارزان ترین راه است. قوطی را طوری برش دهید که شبیه بشقاب ماهواره باشد و آن را روی آنتن روتر خود قرار دهید. انجام این کار در واقع می تواند سیگنال WiFi شما را بهبود بخشد. سیگنال با پرش از سطح فلز و تقویت آن در جهتی که نیاز دارید بهبود می یابد.

هنگامی که سیگنال WiFi خود را با موفقیت تقویت کردید، به سایت Speed Test بروید و ببینید آیا اتصال شما واقعا سریعتر شده است یا خیر.

سخن آخر:

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید راه های فراوانی برای تقویت سیگنال WIFI وجود دارد که ما دراین مقاله به چند مورد کاربردی اشاره کردیم اگر در هر صورت موفق نشدید ممکن است ایراد مودم شما ایراد فنی داشته باشد که می توانید از همکاران بخش فنی ما مشاوره بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.