8 نکته نگهداری تلویزیون

8 نکته نگهداری تلویزیون

نگهداری تلویزیون باعث صرفه جویی در هزینه تعمیر و تعویض قطعات جدید می شود و از همه مهمتر عمر تلویزیون  شما را افزایش می دهد. بسیاری از اوقات ، فرد فراموش می کند که ساده ترین کارها را انجام دهد ، مانند خاموش کردن تلویزیون قبل از خواب. گاهی اوقات ، ولتاژ منبع تغذیه شما کنترل نشده و باعث افزایش ورودی برق می شود و یا  باعث کاهش بیشتر مدارهای داخلی می شود. بزرگترین دشمن تجهیزات الکترونیکی گرد و غبار است که باعث ایجاد اتصال کوتاه می شود و به طور بالقوه به صفحه آسیب می رساند و قابل تعمیر نیست. در زیر 8 نکته اساسی برای نگهداری تلویزیون وجود دارد.

  1. تلویزیون خود را خاموش کنید

چرخه حیات یک تلویزیون حدود شصت و پنج هزار ساعت است. با این حال ، اگر هنگام استفاده از تلویزیون کار دیگری انجام می دهید یا حتی هنگام تماشای چیزی می خوابید ، این به تدریج به یک عادت تبدیل می شود. در نتیجه طول عمر آن کاهش می یابد. و شاید بعد از حدود دو سال ، ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. شما می توانید به سادگی با ایجاد عادت در خاموش کردن تلویزیون خود درصورت عدم نیاز به آن ، از آن اجتناب کنید.

  1. از تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ ولتاژ استفاده کنید

همچنین باید مراقب ورودی های  شدید ولتاژ باشید. اینها تا حد زیادی به موارد الکترونیکی شما آسیب می رسانند. سنسورهای ولتاژ معمولاً هر زمان که قطع برق صورت می گیرد و به طور ناگهانی برق وصل می شود ، اتفاق می افتد. نوسانات ولتاژ نیز ممکن است حتی در صورت برق رسانی مداوم یا در هنگام رعد و برق و رعد و برق اتفاق بیفتد. یک تنظیم کننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون بلکه از سایر تجهیزات الکترونیکی مانند تهویه هوا ، یخچال ، ماشین لباسشویی و مایکروویو مراقبت می کند. همچنین می توانید از محافظ ولتاژ استفاده کنید که کاملاً مقرون به صرفه است

  1. روشنایی مطلوب

تنظیم تنظیمات روشنایی در حداکثر سطح در هر زمان نیز می تواند از طول عمر تلویزیون شما بکاهد. اگر می خواهید تلویزیون شما برای مدت طولانی کار کند ، توصیه نمی شود. روشنایی بیش از حد باعث خستگی چشم می شود ، بنابراین بهتر است روشنایی در سطح مطلوب باشد.

  1. استفاده مناسب از کنتراست

استفاده از سطح کنتراست بالا باعث کاهش طول عمر تلویزیون شما می شود. کیفیت تصویر در طی چند سال کاهش می یابد زیرا از قدرت پردازش بیشتری در سطح کنتراست بالا استفاده می شود. بنابراین ، توصیه می شود که نرخ کنتراست را هر از گاهی تغییر دهید.

5- تلویزیون ها نیز باید نفس بکشند

تلویزیون LCD یا LED شما به فضای مناسب برای تهویه نیاز دارد. به طور کلی ، به دلیل مقدار برق مصرفی ، گرمای زیادی تولید می کند. بنابراین ، بهترین کار این است که تلویزیون خود را در فضای باز و بدون رطوبت استفاده کنید تا هنگام خاموش کردن تلویزیون ، به خودی خود خنک شود. و حتی وقتی از آن استفاده می کنید ، مدار داخلی به همان اندازه گرم نمی شود و در نتیجه طول عمر را افزایش می دهد.

  1. اجسام تیز را دور نگه دارید

اشیا شارپ می توانند به راحتی صفحه نمایش شما را از بین ببرند و باعث آسیب دیدگی دائمی می شوند زیرا صفحه های LCD بسیار نازک هستند. بنابراین ، تا می توانید چنین اشیایی را دور نگه دارید.

  1. هر از گاهی تلویزیون خود را تمیز کنید

توصیه می شود محصولات با کیفیت خوب که برای تمیز کردن تلویزیون های شماست تهیه کنید. گاهی اوقات ، گرد و غبار روی صفحه جمع می شود و بر روی دید تأثیر می گذارد. هرگز از آب برای تمیز کردن صفحه استفاده نکنید. پاک کننده های ضد الکتریسیته ساکن یک امر ضروری هستند و بی خطر هستند.

  1.  از دمای پایین خودداری کنید

دمای سرد تراکم ایجاد می کند و می تواند به قسمتهای حیاتی دیگر در تلویزیون شما نفوذ کند. بنابراین ، توصیه می شود تلویزیون خود را در دمای انجماد روشن نکنید.

ما در سپهر رایانه آماده خدمت رسانی به شما در صورت بروز هر گونه مشکل در تلویزیون و دیگر قطعات الکترونیکی هستیم

1 Comment

  • ممنون بابت توضیحات خوبتون ، امیدوارم با رعایت این موارد تلویزیون سالمی داشته باشم تا مدت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.