صفحه تلویزیون سیاه است چکار کنم؟


من یک تلویزیون سامسونگ دارم و صفحه نمایش آن مشکی است. تلویزیون روشن می شود اما من نمی توانم تصویری را ببینم. تصویر تلویزیون برای یکی دو ثانیه چشمک می زند و سپس صفحه کاملا سیاه می شود. این فقط یک صفحه سیاه است که هیچ چیز دیگری  در خود ندارد. می توانم چراغ POWER را ببینم که روشن می شود، بنابراین مطمئن هستم که تلویزیون روشن می شود و روشن می ماند و من صدا روشن بودن تلویزیون را می شنوم حتی اگر صفحه تلویزیون سیاه است.
تلویزیون من یک تلویزیون 65 اینچی  SMART LED HD  4kاست که صفحه نمایش آن سیاه است. من نمی توانم تلویزیون تماشا کنم زیرا صفحه سیاه ثابت است. این یعنی صفحه نمایش یا پنل اصلی خراب است؟ اگر led تلویزیون خراب شود، آیا تصویر چشمک می زند و سپس صفحه سیاه دائما ظاهر می شود؟ قبل از اینکه برای تعمیر یا خدمات گارانتی تماس بگیرم، می توانم خودم چه چیزهایی را بررسی کنم؟وقتی صفحه تلویزیون سیاه است و هیچ تصویری ظاهر نمی شود، این می تواند به معنای چند مشکل مختلف باشد.

در این مقاله ساده ترین چیزهایی است که باید ابتدا بررسی کنید تا بدانید آیا مشکل ساده ای دارید یا مشکلی که نیاز به تعویض قطعات در تلویزیون شما دارد را به شما می گوییم.

1.1:ابتدا سعی کنید TV MENU را با استفاده از کنترل از راه دور یا دکمه MENU روی خود تلویزیون بالا بیاورید. اگر TV MENU ظاهر شد، مشکل از یکی از منابع شماست.

1.2: این بدان معناست که CABLE BOX، SAT BOX، COAX CABLE، HDMI CABLE، و غیره ممکن است به درستی کار نکند، چیزی شل است یا نیاز به تنظیم مجدد دارد.-با جدا کردن آنها از برق به مدت 5 دقیقه از جمله تلویزیون، همه اجزا را بازنشانی کنید.

-مطمئن شوید که همه کابل های COAX و کابل های HDMI محکم و به درستی وصل شده اند.

-اگر می توانید منوی تلویزیون را هنگامی که صفحه سیاه دارید بالا بکشید، سیستم عامل تلویزیون خود را به روز کنید تا مطمئن شوید تلویزیون شما به روز است و مشکل تلویزیون را برطرف کنید.

توجه: اگر تلویزیون اکنون کار می‌کند و صفحه سیاه وجود ندارد، مشکل یا کابل شل است یا سیستم عامل تلویزیون قدیمی یا قطعه‌ای است که نیاز به تنظیم مجدد دارد و با این کارمشکل آن حل می شود.

2.1: آیا قطعه ای که از آن استفاده می کنید روشن است و ورودی تلویزیون به درستی تنظیم شده است؟

2.2: به عنوان مثال، اگر از دستگاهی برای تماشای تلویزیون استفاده می کنید.
-مطمئن شوید که دستگاه روشن است.
-مطمئن شوید که ورودی تلویزیون را به درستی تنظیم کرده اید و روی دستگاهی که در حال حاضر استفاده می کنید تنظیم شده است.
-برای اطمینان از اتصال قطعه به ورودی صحیح، همه ورودی‌های تلویزیون را یکی یکی تغییر دهید.

توجه: گاهی اوقات ورودی ها به اشتباه برچسب گذاری می شوند و این می تواند باعث سردرگمی شود. اگر بعد از روشن کردن کامپوننت و تغییر ورودی تلویزیون، BLACK SCREEN از بین رفته و تلویزیون کار کند، اکنون مشکل برطرف می شود.

3.1: پس از تنظیم مجدد و اطمینان از اتصال صحیح قطعات، اگر همچنان صفحه سیاه را دریافت می کنید، ممکن است کابل COAX یا کابل HDMI بدی داشته باشید.

3.2: سعی کنید از کابل های مختلف یا جدید برای قطعه ای که در حال حاضر استفاده می کنید استفاده کنید.
-از کابل COAX جدید برای SAT BOX و CABLE BOX استفاده کنید.

-از کابل HDMI جدید برای ROKU، AMAZON، DVD، BLU-RAY، X-BOX، PlayStation و غیره استفاده کنید.
-مطمئن شوید که در محل اتصال کابل ها آسیبی وجود ندارد.

توجه: اگر بعد از استفاده از کابل جدید، BLACK SCREEN اکنون از بین رفته است و می توانید تصویر و صدا را ببینید، مشکل حل شده است و مشکل کابل معیوب بود.

اگر راه‌حل‌های بالا برای رفع صفحه سیاه تلویزیون کار نمی‌کردند، به دلایل دیگری که ممکن است باعث این مشکل شوند در ادمه مقاله اشاره کرده ایم:

سایر مشکلاتی که می تواند باعث سیاه شدن صفحه شود که نیاز به جداسازی تلویزیون و تعویض قطعات دارد:

نکته مهم – قبل از جدا کردن تلویزیون خود، آن را خاموش کنید، تلویزیون را از برق بکشید و چند ساعت صبر کنید تا برقی که تلویزیون در خود نگه می دارد تخلیه شود تا از شوک جلوگیری شود.

1.پنل تلویزیون خراب شده است:

اگر صفحه تلویزیون سیاه است، ممکن است پنل جلویی کامل تلویزیون معیوب باشد و بنابراین صفحه سیاه و بدون تصویر نمایش داده می شود.

بررسی کنید که آیا صفحه نمایش شما معیوب است یا ترک خورده است و تحقیق کنید تا ببینید آیا تعویض صفحه نمایش به صرفه است در مقایسه با خرید یک تلویزیون جدید.

2.برد مدار خراب است:

یک برد مدار در تلویزیون مانند برد T-CON، برد اصلی، اینورتر نور پس‌زمینه، برد LED درایور) ممکن است معیوب باشد، خازن‌های آن پاره شده یا کابل نواری شل داشته باشد.)

اگر برد خراب باعث صفحه سیاه شده است، اگر بلد هستید که چگونه آن را لحیم کاری کنید، برد باید تعویض شود یا درپوش ها را همچنین می توان تعویض کرد.

اتصالات نوار تمام بردهای داخل تلویزیون را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز متصل و ایمن است.

3.تلویزیون LED معیوب

اگر تلویزیون ال ای دی شما وقتی ابتدا آن را روشن می کنید روی صفحه چشمک می زند و سپس صفحه سیاه نشان داده می شود، ممکن است LED یا LED های معیوب داشته باشید.

ممکن است چند LED وجود داشته باشد که پشت پنل کار نمی کند.

کلام آخر

تمام نکاتی که به آنها اشاره شد را بررسی کنید اگر نتوانستید مشکل بوجود آمده را برطرف کنید می توانید از یک متخصص ماهر و کاربلد راهنمایی بگیرید و تلویزیون خود را برای تعمیر به آن بسپارید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.