رایج ترین ایرادها در مانیتور

رایج ترین ایرادها در مانیتور

صفحه رایانه یا مانیتور کامپیوتر یکی از مفیدترین دستگاههای خروجی است. با کمک مانیتور می توانید نتایج کار رایانه را ببینید ، خواه یک سند متنی باشد ، یک تصویر ، یک فیلم یا نمایش برنامه های مختلف و … ما در این مقاله رایج ترین ایرادها در مانیتور ها را با هم بررسی می کنیم

1)چراغ پاور چشمک زن

وقتی چشمک می زند و تصویر تاریک است ممکن است مشکل از آداپتور، مادربرد یا برد اینورتر(ماژولی که جریان نور پس زمینه را تأمین می کند)باشد.

 

2)صفحه هیچ چیزی را نشان نمی دهد

در شرایطی که به نظر می رسد صفحه نمایش روشن است اما هیچ تصویری را نمایش نمی دهد ، خرابی می تواند منبع تغذیه ، مادربرد یا اینورتر باشد .

 

3)تصویر ظاهر می شود و سپس ناپدید می شود

اگر مانیتور یک ثانیه یا تقریباً یک تصویر را نمایش دهد و سپس ناپدید شود ، دلیل این امر ممکن است مشکل در منبع تغذیه ، اینورتر یا یکی از لامپ ها باشد (نور پس زمینه یک صفحه نمایش شامل چندین لامپ یا LED است که صفحه را روشن می کند. صفحه روشن می شود و هنگامی که تشخیص می دهد یک یا چند لامپ یا LED مشکلی دارد ، محافظ ساخته شده تمام لامپها / LED ها را خاموش می کند ، تصویر همچنان در آنجا باقی می ماند اما بدون نور بنابراین صفحه “بدون تصویر” نشان داده خواهد شد).

4)صفحه نمایش مرده است

اگر صفحه به هیچ وجه پاسخ نداد ، مشکل می تواند در منبع تغذیه یا مادربرد باشد (برای مثال یک مشکل در برنامه BIOS).

 

5)تصویری را ببینید اما روشنایی ندارد

اگر به نظر می رسد صفحه نمایش کار می کند ، اما تصویر بسیار کمرنگ است یا فقط در زیر نور خارجی(مثل چراغ قوه ) قابل مشاهده است. نور پس زمینه کار نمی کند و ممکن است مشکلی در اینورتر یا لامپ های نور پس زمینه یا LED ها.

 

6)نور پس زمینه کم نور

تصویر نمایش داده می شود اما به اندازه کافی روشن نمی شود (با فرض اینکه تنظیمات روشنایی صفحه روی حداکثر تنظیم شده باشد). این مشکل به طور کلی می تواند ناشی از ضعف لامپ ها باشد.

 

7)گاهی اوقات صفحه خاموش می شود

صفحه نمایش مدتی در حال کار است و پس از آن ناگهان خاموش می شود. این معمولا یک مشکل منبع تغذیه است.

 

8)صفحه سفید بدون تصویر

اگر فقط یک صفحه سفید بدون عکس مشاهده می کنید ، معمولاً مشکلی در کابل داخلی وجود دارد که مادربرد را به ماژول الکترونیکی صفحه متصل می کند. یا ممکن است در ماژول صفحه نمایش نیز مشکلی ایجاد کند.

 

9)صفحه شکسته

اگر صفحه از نظر جسمی شکسته یا آسیب دیده باشد ، نمی توانیم آن را تعمیر کنیم اما می توانیم آن را تعویض کنیم.

 

10)صفحه دارای یک یا چند خط عمودی یا افقی رنگی است

این مسئله معمولاً در خود صفحه نمایانگر مشکلی است و قابل تعمیر نیست.و باید تعویض شود .

 

ایرادات دیگر

بهترین کار این است که صفحه نمایش را برای تشخیص بیاورید تا بتوانید تصمیم بگیرید که مانیتور را تعمیر کنید یا مانیتور جدیدی بخرید.

تشخیص رایگان است!

  • برای دریافت خدمات کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.
    ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.