تعویض پنل شکسته تلویزیون یا خرید تلویزیون جدید؟

تعمیر تلویزیون

تلویزیون امروزه به یکی از مهم‌ترین وسایل خانه تبدیل شده و همواره موردتوجه همگان قرار دارد. یکی از مواردی که در مواجهه با تلویزیون باید آن را موردتوجه قرارداد بحث کیفیت است. امروزه تلویزیون‌های زیادی تولید شده که کیفیت و امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. این افزایش کیفیت تلویزیون‌ها در کنار تمام محاسن دارای دو ایراد اساسی هستند.
ابتدا بحث افزایش فزاینده هزینه خرید تلویزیون که امروزه برای اقشار مردم به معضل بزرگی تبدیل شده است.
دومین مسئله افزایش بسیار زیاد میزان حساسیت در تلویزیون‌های جدید است.

درگذشته تلویزیون‌ها دارای وزن بسیار سنگین و بدنه‌ای مقاوم بوده و این موضوع در مورد صفحه‌نمایش که اغلب از جنس شیشه بود نیز صدق می‌کرد. در سیستم تلویزیون‌های جدید معمولاً از صفحات طلقی استفاده می‌شود و این جنس جایگزین شیشه‌های ضخیم و مقاوم گذشته شده است. حال به این موضوع اضافه کنید که امروزه کودکان نیز در سیستم آپارتمان‌نشینی فضا برای بازی و تفریح در اختیار ندارند و معمولاً در محل آپارتمان خود به بازی مشغول می‌شوند. با تمام این توضیحات باید مدنظر داشته باشید در فضای کوچک خانه‌ها تلویزیون شما در معرض چه مخاطراتی قرار دارد. متأسفانه سالانه تعداد زیادی از تلویزیون‌ها بابت برخورد اجسام توسط کودکان دچار آسیب جدی شده و برای خانواده‌ها هزینه‌تراشی می‌کند.

پنل تلویزیون چیست؟

یکی از نقاط بسیار آسیب‌پذیر تلویزیون پنل آن است. پنل تلویزیون یک صفحه اصلی به نام ماژور دارد که روی پلیت اصلی دستگاه متصل است. به‌محض برخورد ضربه به صفحه‌نمایش تلویزیون اولین قسمتی که در معرض خطر قرار دارد همین ماژور بوده که در صورت آسیب‌دیدگی معمولاً قابل تعمیر نیست.
شما باید با رعایت نکات ایمنی به‌خصوص در خانه‌هایی که کودک دارند سعی کنید تا حد مقدور از بروز این اتفاق جلوگیری نمایید اما اگر به هر دلیلی شرایطی پیش آمد و تلویزیون شما دچار ضرب‌خوردگی شدید شد، حال چه راه‌هایی پیش روی شماست؟ آیا قادر به تأمین مالی در جهت تعویض تلویزیون خود هستید؟ ازآن‌گذشته به فرض که این موضوع حل شود آیا می‌توانید ضمانت دهید مجدداً اتفاق نمی‌افتد؟ پنل تلویزیون یکی از نقاط حساس این وسیله به شمار می‌رود که می‌تواند در اثر برخورد یک جسم سخت، رها شدن با شدت هنگام جابه‌جایی و آب خوردگی دچار آسیب شود. ابتدا نکات ایمنی لازم را رعایت کنید. به‌عنوان‌مثال سعی کنید تلویزیون خود را به دیوار نصب‌کرده تا از دسترس کودکان خارج شود یا هنگام جابه‌جایی آن را با احتیاط کامل بر روی زمین بگذارید و یا زمانی که قصد نظافت صفحه‌نمایش تلویزیون خود را دارید مایع تمیزکننده را روی صفحه اسپری نکنید، سعی کنید دستمال خود را آغشته به این مواد کرده و به نظافت صفحه‌نمایش بپردازید. اما در صورت بروز مشکل ضربه خوردگی باید تصمیم دیگری اتخاذ کنید، خرید یک تلویزیون باید در اولویت آخر شما باشد.

تعمیر تلویزیون یا خرید تلویزیون جدید؟

در این مطلب روی سخن ما با عمده مردم است که ممکن است برای تعویض یک تلویزیون دچار مشکل شده و تهیه تلویزیون نو برایشان سخت است.

اگر تلویزیون شما از قسمت پنل دچار شکستگی شود در این صورت نیز قابل تعمیر است، البته اگر این شکستگی مربوط به قسمت ماژور پنل باشد تنها راه‌حل تعویض ماژور برای پنل تلویزیون شماست، اما قسمت‌های دیگر پنل قابلیت تعمیر شدن را دارد. شما فقط کافی است با تحقیق درمورد یک مرکز تعمیر تلویزیون معتبر آن را انتخاب و سپس با خیالی آسوده منتظر تحویل گرفتن دستگاه خود که در سلامت به سر می‌برد، باشید.

انتخاب گزینه تعویض پنل تلویزیون در صورت شکستگی پنل، شما را با چند چالش مواجه می‌کند. اولین و مهم‌ترین این چالش‌ها بحث تأمین مالی جهت انجام این کار است. باتوجه‌به پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه تولید تلویزیون و اضافه‌شدن امکانات و قابلیت‌های ویژه به تلویزیون‌ها قیمت این وسیله در بازار بسیار گران بوده به‌طوری‌که امروزه برای خرید یک دستگاه تلویزیون متوسط باید متحمل پرداخت چندین میلیون تومان هزینه شوید. این موضوع خود چالشی بزرگ برای قشر کثیری از مردم در کشور بوده و می‌تواند آنها را با بحران مواجه کند. حال شما تلویزیون خود را که دچار شکستگی در قسمت پنل شده به یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون سپرده و با پرداخت هزینه‌ای بسیار کمتر دستگاه خود را به‌صورت سالم تحویل گرفته و مجدد از آن استفاده می‌نمایید.

مورد بعدی بحث تکرار این مشکل است، این مورد به‌خصوص راجع به خانواده‌هایی که دارای کودک هستند صدق می‌کند. فرض کنید در خانه کودک نوزاد دارید یا کودک نوزادی به خانه شما تردد زیادی دارد. یک‌بار پنل تلویزیون شما دچار آسیب شده و شما می‌خواهید یک دستگاه دیگر را جایگزین آن کنید، چه تضمینی وجود دارد این مشکل از طرف کودک مجدد برای شما و تلویزیونتان تکرار نشود؟ پس درهرصورت راهی به جز انتخاب یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون ندارید، در نظر داشته باشید تعمیر تلویزیون یک کار کاملاً تخصصی بوده و هرگز نباید به یک فرد غیرمتخصص سپرده شود. تشخیص مشکل تلویزیون و تعیین راه‌حل مشکل از مواردی است که احتیاج به افراد متخصص دارد. متأسفانه گاهی برخی افراد با وجود عدم تخصص دست به این کار می‌زنند که نه‌تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه پروسه حل مشکل و تعمیر را طولانی و هزینه‌زا می‌نمایند.تعمیر تلویزیون- شرکت سپهر رایانه

از دیگر موارد قابل‌ذکر در مورد خرید تلویزیون مبحث زمان و انتخاب است. قطعاً شما وقتی یک دستگاه تلویزیون را خریداری کردید با تحقیق و طبق نیاز و توانایی مالی خود آن دستگاه را تهیه کرده و از آن استفاده می‌کنید. پروسه خرید لوازم الکترونیکی خانه یک مقوله بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده است. برای خرید تلویزیون به دلیل اینکه همه افراد از آن به مدت زیادی استفاده می‌کنند، این مقوله پیچیده‌تر هم می‌شود. شما برای خرید یک تلویزیون باید ابتدا تمکن مالی خود را در نظر گرفته و سپس با تحقیق و تفحص به این نتیجه برسید چه مدلی از کدام برند پاسخگوی نیاز شما است. هنگام خرید، رضایت دیگر مصرف‌کنندگان و میزان اعتبار آن مدل نیز باید مدنظرتان باشد.

در اقدام بعدی حال که از نظر مالی به یک نتیجه مشخص رسیدید باید منتظر تأیید همه‌ی اعضای خانواده با سلایق و نیازهای مختلفشان بمانید. ممکن است فرزند شما خواستار امکاناتی باشد که شما حتی با آن آشنایی اولیه نیز نداشته باشید (مانند قابلیت اتصال تلویزیون به اینترنت از طریق WIFI و یا قابلیت پخش 4K که از موارد تازه افزوده شده بر تلویزیون‌هاست). حال با افزوده شدن این فیلتر انتخاب برای شما سخت‌تر شده و باید مجدد زمان و انرژی زیادی را به آن اختصاص دهید. حال پس از راضی شدن فرزندتان باید نظر همسرتان را جویا شوید تا تلویزیونی را تهیه کنید که مطابق با حساسیت‌های چیدمانی ایشان باشد. به‌عنوان‌مثال وقتی جای تهیه شده در خانه شما مناسب یک تلویزیون 65 اینچ باشد نمی‌توانید یک تلویزیون 40 اینچ را در آن جایگاه قرار دهید. رنگ، اندازه و شکل ظاهری از عوامل مؤثر در این موضوع بوده و هرکدام به‌تنهایی می‌تواند شما را با چالشی عظیم مواجه کند.

گذشته از این بحث، دیگر چالشی که شما برای خرید یک تلویزیون با آن مواجه هستید مبحث جابه‌جایی و اتصال دوباره بوده که خود این نیز می‌تواند برای شما تولید مشکل و هزینه نماید. جدای از مخاطرات جابه‌جایی و هزینه‌های آن به یک موضوع نیز باید توجه شود که بحث نصب و راه‌اندازی تلویزیون شما است که باید توسط نصاب‌های معرفی شده و معتبر ازطرف شرکت انجام پذیرد تا دستگاه شما شامل خدمات پس از فروش یا همان گارانتی شود. حال به تمام این مسائل بحث چالش با یک نصاب برای اینکه سر موعد مقرر دستگاه شما را نصب کند نیز اضافه می‌شود.

از تمام این موارد که بگذریم یکی از مسائلی که برای تعویض تلویزیون نکته منفی به‌حساب می‌رود این است که با خرید تلویزیون جدید دستگاه قبلی شما غیرقابل‌استفاده می‌شود. فرض کنید دچار این مشکل شدید و با گذر از تمامی فیلترها دستگاه جدیدی را تهیه نمودید، در صورت انجام این کار دستگاه قبلی شما که شاید میلیون‌ها تومان ارزش نقدی داشته باشد و با پرداخت هزینه‌ای بسیار ناچیز ترمیم و قابل‌استفاده شود تبدیل به یک دستگاه بی‌مصرف شده و شما فقط باید آن را به سطل زباله انداخته یا گوشه‌ای از انباری منزلتان جای دهید. تمام این موارد قابل حل‌و‌فصل بوده و تنها شرط آن مراجعه به یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون است تا خیال شما را در این زمینه راحت کنند.

نحوه انتخاب مرکز تعمیر تلویزیون

پس از ذکر تمام این مشکلات حال باید ببینیم آیا تعویض پنل تلویزیون که دچار شکستگی شده می‌تواند تلویزیون ما را مجدد قابل‌استفاده نماید یا صرفاً یک هزینه اضافه است. برای حل این مشکل ابتدا باید مرکزی را برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب کنیم که معتبر بوده و توانسته باشد رضایت سایر مراجعه‌کنندگان را جلب نماید. برای بیان چند فاکتور مؤثر در این موضوع می‌توان به نظرات مردم نسبت به این مرکز که در سایت یا پیج‌های شبکه‌های اجتماعی درج شده موردمطالعه قرار گیرد. وضعیت ظاهری و میزان شلوغ بودن تردد در آن مرکز از دیگر مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد. یکی دیگر از موارد مؤثر در این زمینه بحث اعتبار آن مرکز از نظر دارابودن مجوز‌های مربوطه است. لطفاً اگر برای تعمیر تلویزیون خود تصمیم به اقدام گرفتید حتماً این موارد را مورد برسی قرار دهید زیرا رفتن تلویزیون شما زیردست یک فرد نابلد علاوه بر هزینه‌زایی بی‌نتیجه می‌تواند آثار مخرب دیگری نیز در پی داشته باشد که از جمله آن می‌توان به خرابکاری در دیگر قسمت‌ها به دلیل عدم توانایی در تشخیص و رفع مشکل مربوطه اشاره کرد. زمانی که شما تمام این پارامتر‌ها را رعایت کنید می‌توانید با طیب خاطر تلویزیون خود را به آن مرکز بسپارید زیرا مراکز معتبر برای ازدست‌ندادن اعتبار خود اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد این موضوع را به اطلاع شما می‌رسانند، اما افراد غیرمعتبر و سودجو با بی‌اخلاقی درحالی‌که می‌دانند عملی که انجام می‌دهند فقط به‌صورت موقت مشکل را برطرف می‌کند در عین بی‌اخلاقی آن کار را انجام داده و وقتی بعد از مدتی این مشکل دوباره برای دستگاه شما ایجاد شد هیچ مسئولیتی را تقبل نمی‌کنند. درواقع شما بعد از مدتی هم‌زمان و هم هزینه‌ی خود را صرف کاری کرده‌اید که نه‌تنها برای شما با سودرسانی همراه نبوده بلکه هزینه زمانی و جابه‌جایی و حتی گاهی خرابی قسمت‌های دیگر را نیز به شما تحمیل می‌کند. تعمیر تلویزیون در صورت مدنظر قراردادن این موارد یک گزینه کاملاً منطقی در برخورد با مشکل شکستگی پنل به‌حساب می‌آید.

رفتن تلویزیون شما زیردست یک فرد نابلد علاوه بر هزینه‌زایی بی‌نتیجه می‌تواند آثار مخرب دیگری نیز در پی داشته باشد

تعمیر تلویزیون- شرکت سپهر رایانه

از دیگر مواردی که در تأیید مؤثر بودن تعمیر تلویزیون در صورت شکستگی در قسمت پنل می‌توان به آن اشاره کرد این است که تعویض پنل تلویزیون اگر توسط یک مجموعه معتبر و به‌صورت تخصصی صورت پذیرد می‌تواند علاوه بر حل مشکل تلویزیون شما می‌تواند آن را مثل روز اول به روز کرده و حتی طول عمر بیشتری نیز به دستگاه شما اضافه نماید.

کلام آخر:

البته تمام مواردی که در جهت معرفی و مزایای استفاده از خدمات تعمیرات تلویزیون عنوان شد در شرایطی صدق می‌کند که  این اعمال توسط یک مرکز معتبر و مجرب صورت پذیرد که شرکت سپهر رایانه در امر تعمیر تلویزیون از متخصصین ماهر و زبردست استفاده کرده تا در زمینه تعمیرات بتواند در صورت امکان مشکل تلویزیون شما را برطرف نماید. گاهی در موارد نادر که یا طول عمر تلویزیون به پایان رسیده و یا مشکل ایجاد شده قابل تعمیر نیست استفاده از خدمات تعمیرات تلویزیون صرفاً یک هزینه اضافه بوده و نتیجه‌ای برای شما در پی ندارد. در صورتت بروز این شکل از مشکل چاره‌ای جز تعویض تلویزیون خود ندارید. البته لازم به ذکر است که خیلی به ندرت ممکن است مشکلی ايجاد شود که قابل تعمیر نباشد و پیشرفت تکنولوژی و امکانات امروزه امکان تعمیر خیلی از مشکلات رایج در تلویزیون را برای شما فراهم کرده. شکستگی پنل جزو مشکلاتی است که قابل تعمیر است حال اگر این شکستگی در قسمت ماژور باشد قابل تعویض و اگر در زمینه‌های دیگر باشد قابلیت تعمیر شدن را دارا هستند.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.