تلویزیون ال‌ای‌دی یا ال‌سی‌دی صفحه تخت شکسته را تعمیر کنم؟


اگر صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌سی‌دی شکسته‌ای دارید که دارای هر نوع آسیبی مانند خطوط عمودی، لکه‌ها یا تکه‌ها، ترک‌خوردگی یا شکستگی است، این صفحه نکاتی را برای رفع آن به شما ارائه می‌دهد. بسیاری از تلویزیون‌های امروزی (پلاسما، ال‌سی‌دی، ال‌ای‌دی) بزرگ و ظریف هستند. اگر یک تلویزیون صفحه تخت بزرگ به دیوار وصل نباشد، احتمال افتادن و ترک خوردن صفحه‌نمایش بیشتر است. اگر تلویزیون ال‌سی‌دی صفحه تخت شما روی زمین افتاده است، به‌احتمال زیاد صفحه‌نمایش ضربه خورده است. برخی از راه‌های رفع این مشکل را بدون نیاز به خرید تلویزیون جدید در این مقاله بخوانید.
اگر صفحه‌نمایش تلویزیون شما ترک‌خورده نیست و مشکل خودبه‌خود ظاهر شده است، ممکن است بتوانید از گارانتی سازنده تلویزیون استفاده کنید. اگر صفحه تلویزیون شما دارای لکه‌ها، خطوط عمودی، نقاط کوچک، پیکسل‌های غیرعادی روشن، محو شدن، تغییر سایه‌ها یا مشکلات رنگی است، ممکن است بتوانید از گارانتی استفاده کنید. اگر تلویزیون ترک‌خورده است یا ضربه به صفحه باعث ایجاد خطوط عمودی رنگارنگ شده است، این اتفاقی است که در اثر آسیب فیزیکی رخ‌داده است و تحت ضمانت نیست.

اگر تلویزیون صفحه تخت شما دارای خطوط عمودی وحشتناک است، نیمی از صفحه‌نمایش تیره‌تر شده است، صفحه‌نمایش ترک‌خورده است یا صفحه‌نمایش شکسته است، می‌توان آن را تعمیر کرد اما ممکن است بیش از هزینه‌ای که برای خرید تلویزیون پرداخت کرده‌اید، هزینه داشته باشد. اگر صفحه‌نمایش شما ترک‌خورده یا شکسته است، می‌توانید صفحه‌نمایش، ال‌سی‌دی، پلاسما یا ال‌ای‌دی را تعویض کنید. در برخی از تلویزیون‌های صفحه تخت یک صفحه شیشه‌ای در بالای صفحه‌نمایش واقعی وجود دارد. قبل از اینکه بخواهید قطعات را سفارش دهید، باید مشخص کنید کدام یک از آنها خراب است.

برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد پنل شکسته تلویزیون مقاله تعویض پنل شکسته تلویزیون یا خرید تلویزیون جدید را بخوانید.

تعمیر تلویزیون صفحه تخت شکسته

اگر قصد دارید تلویزیون صفحه تخت را تعمیر کنید، ممکن است با مشکلات خاصی مواجه شوید. محتمل‌ترین مشکلات تلویزیون‌های خراب، شکستگی صفحه، خطوط تصویر یا نقاط سیاه، یا مشکلات اعوجاج تصویر است. اگر آسیب وارد شده به صفحه‌نمایش از پشت صفحه رد نشده باشد و به ال‌سی‌دی، ال‌ای‌دی یا پلاسمای پشت صفحه‌نمایش وارد نشده باشد، درصورتی‌که قطعات موردنیاز خود را ارزان تهیه کنید، تعمیر تلویزیون صفحه تخت امکان‌پذیر خواهد بود.
اگر صفحه تلویزیون شما به‌شدت ترک‌خورده است و به‌اندازه‌ای عمیق است که به LCD، LED یا پلاسما آسیب رسانده است، ممکن است هزینه تعمیر تلویزیون شما بیشتر از تعویض آن باشد.
ممکن است در نزدیکی شما تعمیرگاه‌های ال‌سی‌دی ال‌ای‌دی پلاسما وجود داشته باشد که بتواند به سؤالات شما پاسخ دهد. برخی از تعمیرگاه‌های صفحه تخت صفحه‌نمایش شکسته را تعمیر نمی‌کنند زیرا هزینه بالای آن ارزش تعمیر آن را ندارد. بااین‌حال، آنها قطعات داخلی مختلفی را در تلویزیون که ممکن است خراب شده باشند جایگزین می‌کنند. این قطعات خراب در تلویزیون ممکن است باعث شده باشد که تلویزیون به‌درستی تصویر را نمایش ندهد یا روشن نشود.

اگر صفحه‌نمایش تلویزیون شما شکسته نیست اما تلویزیون روشن نمی‌شود در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید آنها را انجام دهید. احتمالاً یک قسمت در تلویزیون صفحه تخت شما خراب شده است. تعداد زیادی برد مدار و دسته سیم در داخل تلویزیون صفحه تخت شما وجود دارد. برخی از قطعات تلویزیون LCD یا LED عبارت‌اند از منابع تغذیه، بردهای t-con، خازن‌ها، اینورترها، بردهای کنترلر، سنسورهای IR، ورودی‌های سیگنال و غیره.

مقاله ما در مورد افتادن خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون و نحوه رفع کردن آن که مربوط به برد TCON است مطالعه کنید

ممکن است یکی از قطعات در تلویزیون شما ازکارافتاده باشد بنابراین باعث روشن نشدن صفحه می‌شود. تعیین اینکه کدام قسمت ممکن است در تلویزیون شما خراب باشد ممکن است دشوار باشد. این کار قابل انجام است اما اگر دانشی در مورداستفاده از مولتی متر ندارید یا تجربه تعمیرات الکترونیکی ندارید توصیه نمی‌شود این کار را خودتان انجام دهید بهتر است به یک تعمیرکار تلویزیون مراجعه کنید.

اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نیست، اکثر مردم بردهای مدار را بیرون آورده و جدا می‌کنند. فروش قطعات صوتی و تصویری در تلویزیون خراب شما ممکن است تنها راه تلاش برای جبران هزینه‌های تلویزیون شما باشد. این توصیه نمی‌شود زیرا برخی از قطعات تلویزیون استفاده شده ارزش زیادی ندارند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.