4 روش رفع ایراد تاچ پد لپ تاپ

هر لپ تاپ با صفحه لمسی همراه است. به آن صفحه لمسی یا تاچ پد (یک حسگر لمسی مسطح است که می‌تواند حرکت و موقعیت انگشت کاربر را با موقعیت اشاره گر در صفحه نمایش تبدیل می‌کند. تاچ‌پدها بر روی اکثر لپ تاپ ها موجود است و می‌تواند جایگزین ماوس گردد) نیز گفته می شود. وقتی ماوس نداریم ، می توانیم از این صفحه لمسی استفاده کنیم. بسیاری از کاربران با این مشکل روبرو شده اند که تاچ پد لپ تاپ کار نمی کند. باید چکار کنم؟ در زیر روش رفع ایراد تاچ پد لپ تاپ را باهم بررسی می کنیم.
این راه حل ها برای همه مارک های لپ تاپ ، از جمله لپ تاپ های Acer ، Asus ، Dell ، HP ، Lenovo ، Toshiba ، Huawei و سایر لپ تاپ های Windows 10 مناسب هستند.

روش رفع ایراد تاچ پد

روش رفع ایراد تاچ پد لپ تاپ

نیازی نیست که همه مراحل را امتحان کنید ، فقط مرحله به مرحله و این روش ها را امتحان کنید تا ایراد صفحه لمسی خود را به درستی برطرف کنید.

۱.لپ تاپ خود را ریستارت کنید

اگر در روند استفاده از لپ تاپ این اتفاق ناگهانی رخ دهد ، می توانیم از این طریق با آن کنار بیاییم. ابتدا سعی می کنیم رایانه را مجدداً راه اندازی کنیم ، زیرا برخی از برنامه ها به اشتباه اجرا می شوند و حافظه نیز به درستی اجرا نمی شود ، که همچنین باعث می شود تاچ پد کار نکند. اگر بعد از راه اندازی مجدد لپ تاپ هنوز مشکل وجود دارد ، لطفاً با روش بعدی ادامه دهید

۲. صفحه لمسی را در تنظیمات فعال کنید

بعضی اوقات ویندوز را به روز می کنید یا نرم افزار را نصب می کنید. متوجه شدید که تاچ پد کار نمی کند ، پس باید صفحه لمسی را در تنظیمات ماوس فعال کنید.

-در ویندوز 10 ، لطفاً روی کادر جستجو کلیک کنید> کنترل پنل (control panel) را تایپ کنید> روی صفحه کنترل در نتیجه جستجو در سمت راست کلیک کنید ، به سخت افزار و صدا> ماوس (در زیر دستگاه ها و چاپگرها) بروید.

-در پنجره Mouse Properties ، روی برگه touchpad (که معمولاً توسط سازنده صفحه لمسی نامگذاری می شود: Synaptics ، ELAN ، Touchpad و غیره) کلیک کنید ، در تب سمت راست کنار تب Hardware قرار دارد.

-برای انتخاب آن صفحه لمسی کلیک کنید و سپس روی دکمه Enable Device کلیک کنید.

-روی Apply کلیک کنید و سپس OK را کلیک کنید

۳.درایور صفحه لمسی خود را به روز کنید

اگر دو روش بالا را امتحان کردید ، تاچ پد لپ تاپ شما هنوز کار نمی کند ، لطفاً درایور صفحه لمسی را حذف نصب کرده و درایور تاچ پد مناسب لپ تاپ خود را از وب سایت رسمی بارگیری کنید.
برای حذف درایور صفحه لمسی. لطفاً روی “جستجو” کلیک کنید>>device manager را تایپ کنید و بعد mice and other pointing  را باز کنید و سپس روی تاچ پد کلیک راست کرده و درایور را حذف نصب کنید

۴ ماژول صفحه لمسی را جایگزین کنید

اگر هنوز مشکل کار نکردن صفحه لمسی را حل نکرده اید ، احتمالاً مشکلی در ماژول صفحه لمسی شما وجود دارد. باید ماژول صفحه لمسی را تعویض کنید. می توانید برای تعویض صفحه قبلی خود تاچ پد جدیدی خریداری کنید یا لپ تاپ خود را به تعمیرگاه برسانید تا یک تکنسین حرفه ای پیدا کنید ، از آنها بخواهید تاچ پد جدیدی را برای شما تعویض کنند.

معمولاً چهار روش فوق باید بیشتر مشکلات کار نکردن تاچ پد لپ تاپ را برطرف کند. اگر شرایط خاصی را تجربه کرده اید ، لطفاً در بخش نظرات برای ما پیام بگذارید ، کارشناسان سپهر رایانه در رفع مشکلات صفحه لمسی به شما کمک می کنم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.